”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Andrei Raţiu, ratare imensă la prima fază

La Liga Publicat de Tudor Moisa pe 18 aug 2024

Rayo Vallecano a produs surpriza şi a învins-o pe Real Sociedad, scor 2-1, în prima etapă din La Liga. Andrei Raţiu a fost titular în partida din San Sebastian şi a fost schimbat pe finalul duelului, în minutul 80.

Internaţionalul român a fost la un pas să marcheze primul gol a lui Rayo Vallecano din noul sezon. La fix prima fază a meciului, Andrei Raţiu l-a depăşit pe portarul Remiro şi s-a aflat într-o poziţie excelentă de finalizare.

Totuşi, fundaşul dreapta român a fost blocat de Jon Pacheco, care a respins în corner.