Gerard Pique, despre despărţirea de Shakira: ”Adevărul despre ce s-a întâmplat nu a fost spus aşa cum s-a întâmplat!”

Încă un internaţional în Premier League lângă Drăguşin? Anunţul făcut de impresar: ”Sunt luaţi în calcul!”

VIDEO | Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2. Galacticii, revenire incredibilă! Stuttgart a produs surpriza cu Juventus. Rezultatele din celelalte partide VIDEO | Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2. Galacticii, revenire incredibilă! Stuttgart a produs surpriza cu Juventus. Rezultatele din celelalte partide
Becali a pus mână pe telefon după scandalul dintre Munteanu şi Petrescu: ”El îmi zice mie tot timpul tati!”

Vali Creţu a vorbit despre retragerea din fotbal: „Vreau să mă ocup de copii” Vali Creţu a vorbit despre retragerea din fotbal: „Vreau să mă ocup de copii”
Naţionala a rămas fără selecţioner

VIDEO | AC Milan - Club Brugge 3-1. Prima victorie stagională pentru ”Rossoneri”

Champions League Publicat de Daian Cutu ieri, 21:55

AC Milan a învins pe teren propriu, scor 3-1, gruparea belgiană FC Bruges, în etapa a treia din Liga Campionilor.

Christian Pulisic a deschis scorul pe San Siro, în minutul 34, marcând al doilea său gol din acest sezon al Ligii Campionilor. După numai şase minute Raphael Onyedika (FC Bruges) a fost eliminat pentru un fault comis asupra lui Reijnders. Nigerianul primise cartonaş galben, dar după verificarea VAR culoarea cartonaşului a fost schimbată. Cu toate acestea, belgienii au egalat în minutul 51, prin Kyriani Sabbe.

Elevii lui Paulo Fonseca au replicat prin golul din minutul 61 reuşit de Tijani Reijnders din pasa lui Okafor. În minutul 71 olandezul Reijnders a recidivat, înscriind din pasa lui Chukwueze, iar în minutul 88 milanezii au avut un gol anulat, la puştiul Camarda.

AC Milan s-a impus în ele din urmă cu 3-1 şi reuşeşte prima victorie şi primele puncte în faza a doua din Liga Campionilor. Totodată, Francesco Camarda devine cel mai tânăr jucător italian care evoluează în Liga Campionilor, la 16 ani şi 226 de zile.