Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

Veste extraordinară pentru rapidişti! Rrahmani a revenit cum nu se poate mai bine pe teren

Rapid Publicat de Tudor Moisa pe 6 ian 2024

Rapid a remizat, scor 3-3, cu Sakaryaspor, în primul amical al iernii, dar fanii formaţiei giuleştene au motive de bucurie în ciuda rezultatului! Rrahmani a marcat la revenirea pe teren.

La pauză, turcii conduceau cu 1-0, după reuşita lui Del Valle, din minutul 25. Rapidiştii s-au trezit după pauză, iar în minutul 48 egalitatea era restabilită, prin Paul Iacob.

Echilibrul nu a durat mult, Sakaryaspor reuşind să treacă din nou în avantaj, graţie reuşitei lui Sinan Kurt, în minutul 51.

Revenit pe teren după accidentare, Rrahmani a restabilit egalitatea, în minutul 73, dintr-un penalti obţinut tot de el.

Finalul le-a aparţinut turcilor, care după ce şi-au dat un autogol, au blocat tabela, în minutul 85, la scorul de 3-3.

Rapid va mai disputa două amicale înainte de reînceperea campionatului. Pe 9 ianuarie, giuleştenii vor întâlni FC Sabah, din Azerbaidjan, iar ultima partidă va avea loc pe 12 ianuarie în compania unui adversar care va fi anunţat zilele următoare.