”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Un danez, delegat la meciul FCSB - Sparta Praga. Centralul a arbitrat-o şi pe CFR Cluj în cupele europene

Champions League Publicat de Tudor Moisa pe 12 aug 2024

Morten Krogh va conduce de la centru partida dintre FCSB şi Sparta Praga, din al treilea tur preliminar Champions League. Duelul din Ghencea va putea fi urmărit, în format live text, pe site-ul PrimaSport.ro.

În vârstă de 36 de ani, Morten Krgoh nu are o experienţă vastă în cupele europene, arbitrând o singură partidă din Champions League, cea dintre Young Boys Berna şi Manchester City, din sezonul trecut.

Acesta va fi al doilea duel condus de danez în România. În urmă cu două sezoane, CFR Cluj era arbitrată de Krogh în al treilea tur preliminar Conference League. Atunci, formaţia din Gruia a trecut de Shaktior Soligorsk, la Cluj, cu scorul de 1-0.

Krogh va fi ajutat de asistenţii Dennis René Wollenberg Rasmussen şi Steffen Beck Bramsen, iar al patrulea oficial va fi Mikkel Hedberg Redder.

În camera VAR se vor regăsi doi olandezi, Pol van Boekel şi Jochem Kamphuis.