”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Ultimul meci înainte de transfer? Jucătorul care ar urma să plece după duelul dintre FCSB şi Sparta Praga

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 10 aug 2024

FCSB o va întâlni pe Sparta Praga, marţi, de la ora 21:30. Returul dublei din al treilea tur preliminar se va disputa în Ghencea.

Partida cu FCSB ar putea fi ultima pentru un jucător foarte important de la Sparta. Se pare că Martin Vitik, fundaş central la adversara campioanei României, este dorit de Atalanta şi Feyenoord, conform presei din Cehia.

Martin Vitik este cotat la 12 milioane de euro şi este un fotbalist foarte promiţător, având doar 21 de ani. În meciul cu FCSB de la Praga, Vitik a fost integralist.

Deşi are 21 de ani, fundaşul central a strâns 118 meciuri la Sparta şi a debutat şi în naţionala Cehiei.