Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Trupa lui Gâlcă la Lubin şi urcă în clasamentul primei ligii din Polonia

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 29 oct 2023

Radomiak Radom, condusă de antrenorul român Costel Gâlcă, a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, pe Zaglebie Lubin, în etapa a 13-a din Ekstraklassa.

Gâlcă şi elevii săi au început excelent meciul de la Lubin, conducând cu 2-0 după primul sfert de oră. Edi Semedo, în minutul 1, şi Pedro Henrique, în minutul 15, au fost marcatorii oaspeţilor. Gazdele au revenit în numai cinci minute. Minutul 72 a adus golul lui Dabrowski, iar în minutul 77 Wdowiak a egalat pentru Zaglebie. Imediat însă, în minutul 78, Edi Semedo a reuşit dubla şi a adus al treilea rezultat pozitiv consecutiv pentru Radomiak.

Echipa lui Gâlcă este pe locul 8 în campionat, cu 18 puncte.