”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Surpriză în formula de start a celor de la FCSB. Un ”jucător cheie” nu intră din primul minut cu Sparta Praga

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 6 aug 2024

FCSB se va deplasa marţi în Cehia, pentru duelul cu Sparta Praga, ce face parte din turul 3 preliminar din Champions League. Partida va avea loc cu începere de la ora 21:00 şi va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe site-ul PrimaSport.ro.

Cei de la Fanatik anunţă o schimbare surprinzătoare în formula de start a campioanei. Pe fondul evoluţiilor sub aşteptări din ultima vreme, Marius Ştefănescu va începe disputa din capitala Cehiei pe bancă, locul său fiind luat de Daniel Popa, alt jucător adus în această vară.

• Cum ar putea arăta echipa de start a celor de la FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Şut, Lixandru – Băluţă, Olaru, Daniel Popa – D. Miculescu.

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar după ce a eliminat-o pe Maccabi Tel Aviv cu scorul de 2-1 la general. În Superliga, „roş-albaştri” nu au un start foarte bun de sezon şi au obţinut doar 2 puncte în primele trei etape.

De cealaltă parte, Sparta Praga vine după dubla cu Shamrock Rovers, formaţie din Irlanda, pe care e eliminat-o fără prea mari probleme. În prima ligă din Cehia, Sparta Praga a obţinut maximum de puncte după primele trei etape.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de-a lungul timpului, ultima partidă fiind câştigată de campioana en-titre a României cu scorul de 2-0 în Europa League.