”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

”Sunt momente pe care nu le poţi uita, sper să le putem trăi împreună”. Elias Charalambous vrea să scrie istorie la FCSB

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2024

FCSB o va întâlni pe Sparta Praga, astăzi, de la ora 21:30. Duelul va putea fi urmărit, în format live text, pe site-ul PrimaSport.ro.

Meciul tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Campioana României are şansa de a se califica în play-off-ul Champions League, unde va da piept învingătoarea dublei dintre PAOK şi Malmo.

Antrenorul campioanei României, Elias Charalambous, a declarat că publicul de pe Ghencea va contribui enorm la moralul elevilor săi, care vor avea de înfruntat un adversar foarte dificil.

”Ştim că va fi foarte dificil, suntem pregătiţi pentru un meci greu. Am analizat adversara şi îi ştim mai bine decât în prima partidă. Cu siguranţă, vom încerca să dăm totul pentru a ne califica în turul următor. Acesta este obiectivul nostru.

Vom juca cu 20.000 de oameni în tribună, sunt sigur că îi vor împinge de la spate pe băieţi din primul şi până în ultimul minut. Sper că îi vom face fericiţi după meci şi că vom sărbători împreună.

Este frumos să visăm la astfel de situaţii, la imnul Champions League. Cine nu şi-ar dori să trăiască astfel de momente? Nu le poţi cumpăra, doar câştiga prin performanţe. M-aş bucura enorm pentru aceşti băieţi. Sunt momente pe care nu le poţi uita, sper să le putem trăi împreună”
, a spus Charalambous, la conferinţa de presă oficială.