Real Madrid, reacţie dură după ce Vinicius nu a fost desemnat ”Balon de Aur” Real Madrid, reacţie dură după ce Vinicius nu a fost desemnat ”Balon de Aur”
Situaţie extrem de grea la un club cu pretenţii. Conducerea încă speră la redresare Situaţie extrem de grea la un club cu pretenţii. Conducerea încă speră la redresare
VIDEO | FC Botoşani - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1. Bodişteanu deschide scorul VIDEO | FC Botoşani - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1. Bodişteanu deschide scorul
Adrian Mititelu a anunţat cine va sta pe banca lui FCU Craiova Adrian Mititelu a anunţat cine va sta pe banca lui FCU Craiova
Billel Omrani ar putea debuta la noua echipă în această săptămână. ”Vom da şansa şi altor jucători” Billel Omrani ar putea debuta la noua echipă în această săptămână. ”Vom da şansa şi altor jucători”
Un virus îi dă de furcă lui Louis Munteanu. ”Într-un final a ajuns la un specialist” Un virus îi dă de furcă lui Louis Munteanu. ”Într-un final a ajuns la un specialist”

Simona Halep a reacţionat după eliminarea prematură de la WTA 250 Hong Kong. ”Pas cu pas”

Tenis Publicat de Daian Cutu astăzi, 16:12

Simona Halep, locul 883 WTA, a fost învinsă, luni, în primul tur al turneului WTA 250 de la Hong Kong, cu premii de 267.082 de dolari.

Halep (33 de ani) a fost învinsă de sportiva chineză Yue Yuan (26 de ani, locul 44 WTA), scor 6-3, 6-3.

Halep a condus în setul doi cu 3-0, dar a fost egalată şi apoi a pierdut setul, scor 3-6. Meciul a durat o oră şi 22 minute. Sportiva noastră a postat un mesaj motivaţional după eşecul de luni.

Pas cu pas, mergem înainte. Mulţumesc, Hong Kong Open, pentru wild card”, a scris pe Instagram fosta lideră WTA.

Pentru prezenţa în primul tur la Hong Kong, Halep va primi 2.890 de dolari şi un punct WTA. Yuan va primi pentru accederea în turul doi un cec de 4.040 de dolari şi 30 de puncte WTA.

La începutul acestei luni, Halep a fost la Hong Kong şi la turneul WTA 125, unde a fost eliminată în turul doi. Halep a revenit în octombrie, după o pauză de patru luni şi jumătate.