VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-4. Catalanii au strălucit în fieful eternei rivale VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-4. Catalanii au strălucit în fieful eternei rivale
Un nou meci excelent pentru Cătălin Cîrjan la Dinamo. ”Echipa mă pune în valoare” Un nou meci excelent pentru Cătălin Cîrjan la Dinamo. ”Echipa mă pune în valoare”
EXCLUSIV | ”Are probleme mari, neaşteptat”. MM Stoica, uluit de situaţia unei formaţii din Superliga EXCLUSIV | ”Are probleme mari, neaşteptat”. MM Stoica, uluit de situaţia unei formaţii din Superliga
VIDEO | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-2. Campioana Germaniei a ratat victoria pe final VIDEO | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-2. Campioana Germaniei a ratat victoria pe final
”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu ”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu
"Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt "Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt

Show în Premier League! S-a marcat de 7 ori la Brentford – Ipswich Town

Premier League Publicat de Daian Cutu ieri, 21:21

Brentford a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia Ipswich Town, în etapa a 9-a din Premier League.

Sam Szamodics a deschis scorul pentru Ipswich Town pe Gtech Community, în minutul 28, iar după trei minute George Hirst a făcut 2-0. Gazdele s-au trezit pe final de repriză, când au şi egalat într-un interval de numai trei minute. Imediat după pauză Bryan Mbeumo a înscris din penalti şi Brentford trecea pentru prima oară în avantaj. A venit însă minutul 86, când oaspeţii au egalat prin Liam Delap şi lucrurile păreau că se îndreaptă spre egal.

A venit totuşi minutul 90+6, când Bryan Mbeumo a marcat golul victoriei pentru Brentford, iar meciul s-a încheiat 4-3 pentru echipa gazdă.

Liderul clasamentului este Manchester City, care are 23 de puncte, după ce a învins pe Southampton, prin golul lui Haaland.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 9-a din Premier League:

Aston Villa – Bournemouth 1-1 (Barkley 76 / Evanilson 90+6);

Brentford – Ipswich Town 4-3 (Wissa 44, H. Clarke 45+1, Mbeumo 51 penalti, 90+6 / Szmodics 28, Hirst 31, Delap 86);

Brighton – Wolverhampton 2-2 (Welbeck 45, E. Ferguson 85 / Ait-Nouri 88, M. Cunha 90+3);

Manchester City – Southampton 1-0 (Haaland 5).