”Sunt foarte mândru de ei”. Selecţionerul Slovaciei, aproape de un rezultat fabulos ”Sunt foarte mândru de ei”. Selecţionerul Slovaciei, aproape de un rezultat fabulos
Constatin Popovici a câştigat a treia etapă a Red Bull Cliff Diving Constatin Popovici a câştigat a treia etapă a Red Bull Cliff Diving
E gata! S-a stabilit unde vor juca Juan Bauza şi William Baten E gata! S-a stabilit unde vor juca Juan Bauza şi William Baten
Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre” Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre”
LIVE TEXT | Spania - Georgia 3-1. Gol superb înscris de Williams LIVE TEXT | Spania - Georgia 3-1. Gol superb înscris de Williams
Un club din Superliga şi-a schimbat sigla Un club din Superliga şi-a schimbat sigla

Sepsi a condus-o cu 4-0 pe Ferencvaros, dar nu a reuşit să se impună! Răsturnare incredibilă de scor

Sepsi OSK Publicat pe joi, 22:18

Seps OSK a început pregătirile pentru noul sezon din Superliga în Austria, acolo unde are de disputat două amicale cu echipe puternice, Ferencvaros şi Austria Viena.

Prima formaţia pe care covăsnenii au întâlnit-o în cantonament a fost campioana Ungariei, pe care au condus-o după prima repriză cu scorul de 4-0. Ce a urmat apoi este mai rar întâlnit.

Maghiarii au reuşit să revină pe tabelă şi au spălat ruşinea unei înfrângeri la care nimeni nu s-ar fi aşteptat.

Pentru Sepsi au punctat  Cosmin Matei (17, 60), Sherif Kallaku (39) şi Marius Coman (48), în timp ce Ferenvaros a marcat prin Stjepan Loncar (56), Akpan Bassey (86) şi Tosin Kehinde (95 şi 110).

Formula de start a celor de la Sepsi contra lui Ferenvaros: Niczuly – Ştefan, Ciobotariu, Ninaj, Oteliţă, Matei, Kallaku, Alimi, Coman, Breij, Varga K.

Pe parcursul disputei, şi-au mai făcut apariţia jucători precum: Gyenge - Oroian, Vereguţ, Dobozi, Hajdin, Popşa, Grigore, Renţa, Neskovic, Kocsis, Drăghiceanu.

Partida amicală s-a împărţit în câte două reprize de câte 60 de minute.