Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Se confirmă transferul! Rapid îşi aduce ”maşină de goluri”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 6 aug 2023

Rapid a finalizat negocierile cu golgheterul formaţiei FC Ballkani, Albion Rrahmani (22 ani). El a marcat pentru gruparea din Kosovo 30 de goluri în 50 de apariţii, în toate competiţiile din sezonul trecut.

Cei de la Ballkani şi-au luat adio de la golgheter prin intermediul unui mesaj emoţionant.

”Despărţirile sunt dureroase, astăzi campionul nostru ne spune la revedere.

Fiecare gol înscris va rămâne în inimile fanilor lui Ballkani, fiecare minut în care ai transpirat în tricoul echipei va fi în memoria noastră, contribuţia ta a fost una de mare valoare.

Îţi mulţumim pentru comportamentul tău exemplar, pentru dedicarea ta în fiecare meci şi în fiecare moment”
, este comunicatul kosovarilor.

Site-ul de specialitate Transfermarkt îl evaluează pe Albion Rrahmani la 600.000 de euro, fix suma pe care au plătit-o giuleştenii pentru a-l aduce.

Comparativ, celălalt kosovar din Superliga, Ermal Krasniqi (5 goluri/22 de meciuri pentru CFR Cluj în stagiunea precedentă) este estimat la 1,4 milioane de euro de către aceeaşi sursă.