"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Scoţienii au reacţionat după ce Anglia a pierdut finala

EURO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 15 iul 2024

Spania a învins-o pe Anglia, scor 2-1, în finala Campionatului European.

Deşi ibericii au domincat copios meciul şi la 1-0, englezii au reuşit să egaleze, în minutul 73, prin Cole Palmer. Când toată lumea se pregătea de prelungiri, Oyarzabal a dat lovitura, în minutul 86.

Insucces Angliei a fost motiv de bucurie în Scoţia. Presa scoţiană a luat peste picior naţionala lui Southgate imediat după fluierul final.

"Dacă trofeul EURO se 'duce acasă', atunci clar va merge în Spania. Anglia a sperat, dar Spania ne-a încântat! Totul a mers ca la carte.

Acelaşi fotbal robotizat, repetitiv şi, în mare parte, lipsit de nuanţă, a prestat Anglia lui Southgate", au notat cei de la The National.

Aceasta a fost a doua finală pierdută la rând de Anglia, după cea în faţa Italiei, în 2021.