Akanji l-a confundat pe Bernando Silva cu un arbitru asistent din cauza echipamentului special pentru trupa Oasis Akanji l-a confundat pe Bernando Silva cu un arbitru asistent din cauza echipamentului special pentru trupa Oasis
Costel Pantilimon a câştigat la TAS! Suma pe care o va încasa fostul portar Costel Pantilimon a câştigat la TAS! Suma pe care o va încasa fostul portar
Fotbalistul le-a închis uşa în nas granzilor din Superligă şi are un singur gând: ”Ar trebui să fie momentul nostru!”

VIDEO | FC Bihor - Steaua, astăzi, de la ora 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în Liga 2 VIDEO | FC Bihor - Steaua, astăzi, de la ora 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în Liga 2
Helmut Duckadam a fost operat pe cord deschis cu succes: ”Sunt în salon, însă am dureri foarte mari”

Toate biletele pentru meciul cu Cipru, din Liga Naţiunilor, au fost vândute. Tricolorii vor avea 1528 de fani la Larnaca

Scor halucinant la un meci din prima ligă olandeză

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe duminică, 09:11

Scor de maidan în etapa a cincea a campionatului Ţărilor de Jos, după ce AZ Alkmaar a învins Heerenveen, scor 9-1.

AZ Alkmaar avea nevoie sâmbătă seară de o victorie cu Heerenveen pentru a reveni pe locul al doilea în clasament, după PSV Eindhoven, care rămâne neînvinsă (5 meciuri, 5 victorii, 20 de goluri marcate, 3 primite).

La pauză, scorul era strâns, doar 2-1, abia după pauză totul s-a pus la punct, iar Mickey van der Hart, portarul oaspeţilor, s-a întors de şapte ori pentru a lua mingea din poartă, în a doua repriză.

Atacantul irlandez Troy Parrott a marcat de patru ori, celelalte goluri fiind reuşite de Mijnans, Sadiq, Meerdink, Belic şi Buurmeester. Golul formaţiei Heerenveen a fost înscris de Brouwers.