VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Sabrina Ionescu va lupta pentru medalia de aur! Baschetbalista, eficientă în duelul din semifinale

JO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 9 aug 2024

Echipa Statelor Unite ale Americii a trecut de reprezentativa Australiei, scor 85-64, în semifinalele turneului de baschet de la Jocurile Olimpice.

Selecţionata nord-americană nu a avut emoţii şi a condus la o diferenţă liniştitoare pe toată durata partidei, deşi adversarul se anunţa unul complicat. Titularele Australiei evoluează în WNBA.

Sabrina Ionescu s-a aflat pe teren doar 9 minute, a marcat 8 puncte şi a oferit o pasă decisivă. Baschetbalista cu părinţi români a înscris trei din cele şase aruncări pe care le-a încercat. De asemenea, de la trei puncte, Sabrina a marcat două coşuri din cinci încercări.

Principala marcatoare de la SUA a fost Breanna Stewart, coechipiera Sabrinei de la New York Liberty. Stewart a înscris 16 puncte.

Naţionala nord-americană se va duela pentru titlul olimpic cu învingătoarea disputei dintre Franţa şi Belgia, care se va desfăşura în această seară.