CFR Cluj i-a cedat pe Philip Otele şi Karlo Muhar. Ardelenii obţin o sumă impresionantă CFR Cluj i-a cedat pe Philip Otele şi Karlo Muhar. Ardelenii obţin o sumă impresionantă
VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat MP al Germaniei. Italianul a profitat de căzătura lui Jorge Martin şi a urcat pe primul loc la general VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat MP al Germaniei. Italianul a profitat de căzătura lui Jorge Martin şi a urcat pe primul loc la general
Norvegianul Mohammad Usman Aslam arbitrează meciul dintre Corvinul Hunedoara şi Paksi FC, din primul tur preliminar al Ligii Europa Norvegianul Mohammad Usman Aslam arbitrează meciul dintre Corvinul Hunedoara şi Paksi FC, din primul tur preliminar al Ligii Europa
Mircea Lucescu e primul Ambasador al Fotbalului Ieşean Mircea Lucescu e primul Ambasador al Fotbalului Ieşean
Coreea de Sud are un nou selecţioner Coreea de Sud are un nou selecţioner
Danielle Collins şi-a setat un obiectiv interesant la Wimbledon Danielle Collins şi-a setat un obiectiv interesant la Wimbledon

”Să vedem dacă primim”. Florin Maxim a anunţat dacă Corvinul are drept de promovare

Liga II Publicat de Daian Cutu pe joi, 23:04

Tehnicianul echipei Corvinul Hunedoara, Florin Maxim, a declarat după meciul cu FCSB, scor 0-3, că formaţia sa trebuie să înveţe din ceea ce a trăit la confruntarea contând pentru Supercupa României.

Maxim a anunţat că cei de la Corvinul nu şi-au schimbat deocamdată organizarea şi nu pot promova în Superliga. Divizionara secundă a ales Europa, unde va juca cu maghiarii de la  Paksi, în preliminariile Europa League.

"Am avut o primă repriză bună, dar am luat golul cu repetaţie, am mai luat două goluri la fel în cantonament. Să învăţăm, că deja s-a întâmplat a treia oară, am avut situaţii bune de a marca în priam repriză şi altfel era dacă intrat cu 1-1 la cabine. Apoi, în repriza a doua, au venit schimbările, cele trei schimbări ale FCSB, iar cumva ne-au destabilizat şi am luat şi acel gol prostesc

(n.r. despre promovare) Nu s-a obţinut dreptul de promovare în Superliga. Vom juca în Europa sub aceeaşi societate. Se încearcă sezonul următor, să vedem dacă primim derogare din partea federaţiei”,