Mathias, copilul bolnav căruia Barcola i-a dedicat golul din meciul cu Israel, a decedat Mathias, copilul bolnav căruia Barcola i-a dedicat golul din meciul cu Israel, a decedat
VIDEO | Lituania - Kosovo 1-2. Fostul rapidist Krasniqi a marcat VIDEO | Lituania - Kosovo 1-2. Fostul rapidist Krasniqi a marcat
Prestaţia lui Louis Munteanu de la tineret l-a adus în vizorul presei internaţionale. ”Un protagonist în campionat” Prestaţia lui Louis Munteanu de la tineret l-a adus în vizorul presei internaţionale. ”Un protagonist în campionat”
Afectat de accidentări, Joel Matip a decis să se retragă la vârsta de 33 de ani Afectat de accidentări, Joel Matip a decis să se retragă la vârsta de 33 de ani
Etapa de Cupă Mondială la sărituri în apă din Brazilia a fost anulată din motive de siguranţă. La competiţie ar fi urmat să participe doi români Etapa de Cupă Mondială la sărituri în apă din Brazilia a fost anulată din motive de siguranţă. La competiţie ar fi urmat să participe doi români
Poli Iaşi, victorie în amicalul cu Sheriff Tiraspol. Un jucător aflat în probe a făcut diferenţa Poli Iaşi, victorie în amicalul cu Sheriff Tiraspol. Un jucător aflat în probe a făcut diferenţa

S-a terminat derby-ul Ucrainei. Mircea Lucescu şi Dinamo Kiev, departe de primul loc

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 22 apr 2023

Formaţia Dinamo Kiev a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut în compania echipei Şahtior Doneţk, în etapa a XXII-a a campionatului Ucrainei.

Pentru Dinamo Kiev a marcat Andriievski, în minutul 82, iar pentru Şahtior a punctat Stepanenko, în minutul 12.

În clasament, Dinamo Kiev este pe locul 4, cu 41 de puncte, iar Şahtior este lider, cu 53 de puncte.