După Ronaldo, a venit rândul lui Messi să rateze din penalty! Argentina, rezultat surprinzător cu Ecuador în sferturile de la Copa America După Ronaldo, a venit rândul lui Messi să rateze din penalty! Argentina, rezultat surprinzător cu Ecuador în sferturile de la Copa America
Turcul Merih Demiral şi-a aflat sancţiunea după gestul său controversat Turcul Merih Demiral şi-a aflat sancţiunea după gestul său controversat
Adrian Mititelu continuă războiul cu FRF: „Trebuie să facem curăţenie în fotbal” Adrian Mititelu continuă războiul cu FRF: „Trebuie să facem curăţenie în fotbal”
Mihai Rotaru, anunţ de ultim moment despre plecarea lui Alexandru Mitriţă: „Este 100%” Mihai Rotaru, anunţ de ultim moment despre plecarea lui Alexandru Mitriţă: „Este 100%”
"Cele mai frumoase ratări, ia un trofeu". Marius Ştefănescu, ironizat după ce a fost numit omul meciului | VIDEO EXCLUSIV "Cele mai frumoase ratări, ia un trofeu". Marius Ştefănescu, ironizat după ce a fost numit omul meciului | VIDEO EXCLUSIV
LIVE TEXT | Portugalia - Franţa, ASTĂZI, de la 22:00. Ronaldo vs Mbappe, în „sferturile” Campionatului European. Echipele probabile LIVE TEXT | Portugalia - Franţa, ASTĂZI, de la 22:00. Ronaldo vs Mbappe, în „sferturile” Campionatului European. Echipele probabile

Ronald Koeman a analizat tactic meciul cu România. Unde a fost punctul nostru nevralgic. ”Au avut mari probleme”

EURO 2024 Publicat de Daian Cutu pe marți, 23:07

România a pierdut cu Olanda, 3-0, în optimile de finală ale EURO 2024. Au marcat: Gakpo 20, Malen 82, 90+3.

Olandezii au deschis scorul în minutul 20. Cody Gakpo a primit pe stânga, l-a depăşit pe Raţiu şi a şutat la colţul scurt, fără speranţe pentru Niţă

Presiunea rivalilor a dat rezultate în minutul 83, când Malen a înscris pentru 2-0. Pe final acelaşi Malen a stabilit rezultatul final, 3-0 în minutul 90+3, şi echipa Ţărilor de Jos merge mai departe, în sferturi.

Selecţionerul batav, Ronald Koeman a tras concluziile partidei şi a punctat faptul că le-a transmis elevilor săi să atace pe flancul stâng, acolo unde a fost titularizat în premieră la acest EURO, fundaşul lui CFR Cluj, Vasile Mogoş.

”Au fost agresivi, au atacat, dar într-un final ne-am găsit precizia cu mingea. Au avut mari probleme pe partea lor stângă, unde am jucat un fotbal bun. Un aspect esenţial a fost că a durat foarte mult până am înscris golul 2. Precizia noastră a fost foarte bună. La mijloc, posesia lui Reijnders, Schouten, Xavi a fost foarte bună, le-am creat mari probleme cu atacurile noastre”, a explicat selecţionerul ”portocalei mecanice”, pentru vi.nl.