VIDEO | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-2. Campioana Germaniei a ratat victoria pe final VIDEO | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-2. Campioana Germaniei a ratat victoria pe final
”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu ”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu
"Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt "Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt
EXCLUSIV | Gianluca Zambrotta a prefaţat duelul dintre Real Madrid şi Barcelona EXCLUSIV | Gianluca Zambrotta a prefaţat duelul dintre Real Madrid şi Barcelona
România a terminat pe 6 la Campionatul Mondial ISKA din Austria România a terminat pe 6 la Campionatul Mondial ISKA din Austria
VIDEO | Everton - Fulham 1-1. Gazdele au salvat punctul în minutul 90+4 VIDEO | Everton - Fulham 1-1. Gazdele au salvat punctul în minutul 90+4

România, înfrângere la 8 goluri cu Elveţia, la Trofeul Carpaţi de la Cluj-Napoca

Handbal Publicat de Daian Cutu astăzi, 19:08

Naţionala de handbal feminin a României a fost învinsă sâmbătă, în BT Arena, de reprezentativa Elveţiei, scor 36-27 (16-16), în al doilea meci din cadrul Trofeului Carpaţi.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Bazaliu 6 goluri, Grozav 5, Popa 4, Boiciuc 3, Burlacenko 3, pentru România, respectiv Schmid 14, Gautschi 7, pentru Elveţia. Echipa României a ratat 6 aruncări de la 7 metri, iar în repriza secundă a arătat un joc de neînţeles.

Ziua a doua a Trofeului Carpaţi a fost deschisă de partida dintre Macedonia – Slovacia, scor 27-29 (17-15), iar ultima dispută va fi între Brazilia – Turcia.

Rezultatele de vineri: Brazilia – Slovacia 34-20, România – Macedonia de Nord 36-25, Elveţia – Turcia 37-26.

Duminică, în ultima zi a Trofeului Carpaţi, se vor juca meciurile dintre Elveţia - Macedonia (12:30), Turcia - Slovacia (14:30) şi România - Brazilia (17:30). Festivitatea de premiere va avea loc de la ora 19.15.