Ungaria, prima echipă care şi-a anunţat lotul pentru turneul final al EURO 2024

Ceasuri care i-au aparţinut lui Michael Schumacher, vândute la licitaţie cu aproape 4 milioane de franci elveţieni

VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi, astăzi, de la ora 20:30, în direct la Prima Sport 1! Finala surpriză din Cupa României VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi, astăzi, de la ora 20:30, în direct la Prima Sport 1! Finala surpriză din Cupa României
VIDEO | Atalanta - Juventus, astăzi, de la 22:00, în exclusivitate la Prima Sport 2! Finala de foc în Coppa Italia VIDEO | Atalanta - Juventus, astăzi, de la 22:00, în exclusivitate la Prima Sport 2! Finala de foc în Coppa Italia
VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad

Red Bull, demonstraţie de forţă şi pe tărâm japonez. Max Verstappen va pleca primul la Suzuka

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 6 apr 2024

Max Verstappen (Red Bull) va porni de pe prima poziţie a grilei în Marele Premiu al Japoniei, a patra etapă a Campionatului Mondial de Formula 1.

Olandezul a fost în pole position şi la primele trei curse ale sezonului, în Bahrain, Arabia Saudită şi Australia. El a câştigat primele două etape, la Sakhir şi Jeddah.

În Japonia, pe locul doi în calificări s-a clasat Sergio Perez (Red Bull), iar pe trei a terminat Lando Norris (McLaren).

Poziţiile 4-10 au fost ocupate de Carlos Sainz (Ferrari), Fernando Alonso (Aston Martin), Oscar Piastri (McLaren), Lewis Hamilton (Mercedes), Charles Leclerc (Ferrari), George Russell (Mercedes) şi Yuki Tsunoda (RB).