"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Reacţie dură după meciul Olanda - Anglia! "Să se spele cu el pe cap! Ăsta nu e fotbal, asta e bătaie de joc" | VIDEO EXCLUSIV

EURO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 11 iul 2024

Anglia a învins-o pe Olanda, scor 2-1 şi s-a calificat în finala Campionatului European.

• Suporterii pot urmări toate meciurile turneului final Euro 2024, în direct, în Parcul Titan, pe Insula Euro! In fiecare seară, un DJ va întreţine atmosfera pe insulă. Pe 14 iulie, la ora 21:00,  inaintea marii finale UEFA Euro 2024, va concerta Mario Fresh. Evenimentul este susţinut de Betano si Hidroelectrica.

După o primă repriză dinamică, cele două combatante au revenit la stilul de joc care i-a enervat pe toţi microbiştii la actuala ediţie. Trupa lui Southgate a fost copiată de cea a lui Koeman, iar a doua parte a fost foarte ştearsă.

Prezent în studioul emisiunii Euro Show, Basarab Panduru a avut o reacţie dură. Fostul jucător este revoltat de stilul de joc prestat în a doua repriză şi le-a transmis fotbaliştilor celor două echipe să se spele pe cap cu un asemenea fotbal.

"Nu ştiu ce mai e corect la Campionatul ăsta European. Dacă prima repriză a fost cât de cât ok, parcă cu Anglia care a atacat, a vrut să marcheze, repriza a doua a fost una de neuitat, nu poţi să te uiţi la asemenea fotbal.

Dacă ăsta este fotbal, atunci să se spele cu el pe cap! Eu nu-l înţeleg pe fotbalul ăsta.

Olanda stă şi plânge la sfârşit, Olanda care nu vrea să joace absolut nimic în repriza a doua, dă numai pase înapoi. Dacă primeai un punct pentru o pasă înainte şi -1 pentru o pasă înapoi, toţi jucătorii ieşeau cu minus pase. Toţi! Nu am văzut atâtea pase înapoi în viaţa mea!

Să nu vrei să joci fotbal, să joci numai înapoi, să nu te intereseze fotbalul. Nu înţeleg fotbalul ăsta din repriza a doua. A doua repriză a fost îngrozitoare! Ăsta nu e fotbal, asta e bătaie de joc", a spus Basarab Panduru la Prima Sport.