Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare” VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare”

RB Leipzig a revenit de la 0-2 şi a întrerupt seria invincibilităţii lui Leverkusen, după 462 zile

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 31 aug 2024

RB Leipzig a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-2, campioana Germaniei, Bayer Leverkusen, într-un meci din etapa a doua a Bundesligii. Este prima înfrângere pentru Leverkusen în competiţiile interne după 462 de zile.

Bayer Leverkusen a înscris greu în meciul cu RB Leipzig, dar după eliminarea antrenorului Marco Rose (RB Leipzig) din minutul 26, au venit şi golurile. Jeremie Frimpong a înscris primul, în minutul 39, urmat de Alejandro Grimaldo, în minutul 45, şi gazdele conduceau cu 2-0. În minutul 45+7 a marcat însă Kevin Kampl, pentru oaspeţi, şi a fost 2-1 pentru Leverkusen la pauză. Meciul a fost decis în partea secundă de Lois Openda.

Belgianul a egalat în minutul 57, din pasa lui Benjamin Sesko, pentru ca în minutul 80 să primească assist de la Antonio Nusa, oul care l-a înlocuit pe Sesko, şi să înscrie golul victoriei pentru Leipzig. 3-2 pentru oaspeţi şi Bayer Leverkusen pierde primul meci din competiţiie interne după 462 de zile, adică un an şi trei luni, mai exact din 27 mai 2023, 0-3 cu Bochum.