Mathias, copilul bolnav căruia Barcola i-a dedicat golul din meciul cu Israel, a decedat Mathias, copilul bolnav căruia Barcola i-a dedicat golul din meciul cu Israel, a decedat
VIDEO | Lituania - Kosovo 1-2. Fostul rapidist Krasniqi a marcat VIDEO | Lituania - Kosovo 1-2. Fostul rapidist Krasniqi a marcat
Prestaţia lui Louis Munteanu de la tineret l-a adus în vizorul presei internaţionale. ”Un protagonist în campionat” Prestaţia lui Louis Munteanu de la tineret l-a adus în vizorul presei internaţionale. ”Un protagonist în campionat”
Afectat de accidentări, Joel Matip a decis să se retragă la vârsta de 33 de ani Afectat de accidentări, Joel Matip a decis să se retragă la vârsta de 33 de ani
Etapa de Cupă Mondială la sărituri în apă din Brazilia a fost anulată din motive de siguranţă. La competiţie ar fi urmat să participe doi români Etapa de Cupă Mondială la sărituri în apă din Brazilia a fost anulată din motive de siguranţă. La competiţie ar fi urmat să participe doi români
Poli Iaşi, victorie în amicalul cu Sheriff Tiraspol. Un jucător aflat în probe a făcut diferenţa Poli Iaşi, victorie în amicalul cu Sheriff Tiraspol. Un jucător aflat în probe a făcut diferenţa

Răzvan Lucescu, învins de Panathinaikos din penalty, în minutul 90+1, în campionatul Greciei

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 24 apr 2023

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut, scor 1-2, meciul susţinut pe teren propriu, cu echipa Panathinaikos Atena.

Panathinaikos a deschis scorul în minutul 38, prin Bernard, iar PAOK a egalat prin Augusto, în minutul 86.

În minutul 90+1, Ioannidis a marcat din penalti pentru Panathinaikos.

În minutul 90+9, arbitrul a dictat penalti pentru PAOK, dar a revenit asupra decizia după consultarea sistemului VAR.

În clasament, PAOK este pe locul 4, cu 60 de puncte, iar Panathinaikos este pe locul 2, cu 72 de puncte.