”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu ”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu
"Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt "Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt
EXCLUSIV | Gianluca Zambrotta a prefaţat duelul dintre Real Madrid şi Barcelona EXCLUSIV | Gianluca Zambrotta a prefaţat duelul dintre Real Madrid şi Barcelona
România a terminat pe 6 la Campionatul Mondial ISKA din Austria România a terminat pe 6 la Campionatul Mondial ISKA din Austria
VIDEO | Everton - Fulham 1-1. Gazdele au salvat punctul în minutul 90+4 VIDEO | Everton - Fulham 1-1. Gazdele au salvat punctul în minutul 90+4
VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Galacticii” domină VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Galacticii” domină

Rayo Vallecano – Alaves 1-0. Andrei Raţiu a fost integralist la învingători

La Liga Publicat de Daian Cutu astăzi, 19:20

Rayo Vallecano, cu românul Andrei Raţiu integralist, a dispus sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, de fornaţia Alaves, în etapa a 11-a din La Liga.

Gazdele, pentru care Andrei Raţiu a intrat titular, au avut un jucător eliminat în minutul 22, când Abdul Mumin a primit iniţial galben entru un fault, dar culoarea cartonaşului a fost schimbată în roşu după verificarea VAR şi jucătorul ghanez a fost eliminat. Partida a fost rezolvată de autogolul lui Antonio Sivera (Alaves), care a înscris în propria poartă în minutul 80 şi a adus victoria la limită a gazdelor.

Andrei Raţiu, care a evoluat pe întreaga durată a meciului, a fost aproape de majorarea scorului în minutul 90, când a trimis mingea în bara transversală.

Rayo Vallecano este a şaptea în La Liga, cu 16 puncte. Alaves se află pe locul 14, având 10 puncte.