"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Presa din Croaţia a reacţionat după meciul dintre Corvinul şi Rijeka

Europa League Publicat de Tudor Moisa pe 26 iul 2024

Corvinul a reuşit o nouă surpriză, joi seară, în Europa League.

Hunedorenii au învins-o pe CFR Cluj, vicecampioana României, iar după i-a venit rândul vicecampioanei Ungariei, Paksi. Atât CFR, cât şi Paksi, au pierdut cu 0-4.

În doilea tur preliminar Europa League, Corvinul a dat peste o altă vicecampioană, cea a Croaţiei. Elevii lui Maxim au scos un egal, 0-0, la finalul unui meci în care Corvinul a jucat foarte bine.

Jurnaliştii croaţi au rămas impresionaţi de deţinătoarea Cupei României şi au punctat că hunedorenii au fost mai buni în primele 45 de minute.

”A fost un meci lung, greu, nu prea interesant (bine, să fim sinceri, plictisitor). Prin urmare, calificarea se decide la Rujevica într-o săptămână. Cu mâna pe inimă, gazdele au fost mai bune în primele 45 de minute.

Rijeka s-a apărat în mare parte adânc în propria jumătate. Corvinul a fost mai rapidă, mai rapidă cu mingea, mai agresivă în presing”, au scris croaţii de la Tportal Sport.