Revine Mircea Lucescu în antrenorat? Răspunsul ferm dat de Il Luce Revine Mircea Lucescu în antrenorat? Răspunsul ferm dat de Il Luce
Englezii Anthony Taylor şi Michael Oliver vor arbitra primele două sferturi de finală Englezii Anthony Taylor şi Michael Oliver vor arbitra primele două sferturi de finală
Anca Todoni şi-a încheiat parcursul de excepţie la Wimbledon. Nu i-a putut face faţă lui Coco Gauff Anca Todoni şi-a încheiat parcursul de excepţie la Wimbledon. Nu i-a putut face faţă lui Coco Gauff
LeBron James a semnat LeBron James a semnat
Naţionala revine cu întârziere în ţară! Avionul are probleme tehnice Naţionala revine cu întârziere în ţară! Avionul are probleme tehnice
Gigi Becali a spus lucrurilor pe nume după eliminarea României de la EURO: ”Olanda joacă ca FCSB. Niciodată Marin nu poate fi în faţa lui Şut!”

Politehnica Iaşi, înfrângere într-un meci amical cu ŢSKA Sofia

Poli Iași Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 21:39

Formaţia Politehnica Iaşi a fost învinsă în Bulgaria, cu scorul de 2-1, de echipa ŢSKA Sofia, într-un meci amical.

Au marcat Samayoa ’75 pentru Poli Iaşi şi Phaeton ’39 şi Nikolov ’67 pentru ŢSKA.

Pentru Poli Iaşi au evoluat următorii jucători: Fernandez, Todoroski (Tănase 75), Fl.Ilie (Soares 46), Samayoa, Ispas (Atanaskoski 46), Marchioni (Ciobanu 80), Bordeianu (Itu 65), Roman, Ştefanovici (Luca 65), Tailson (V.Gheorghe 67), Teixeira (V.Ilie 82).

În startul meciului, Roman a trimis în transversală (min. 6), iar Fernandez a parat o lovitură de pedeapsă (min. 13).

La Poli a jucat şi Vali Gheorghe (27 de ani), fostul jucător de la U Cluj, care a sosit vineri în cantonament.