”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Pierderi importante pentru Dinamo! Cei doi jucători care nu se vor afla pe teren la meciul cu Rapid

Dinamo Publicat de Tudor Moisa pe 13 aug 2024

Dinamo o va întâlni pe Rapid, duminică, de la ora 21:30. Derby-ul va fi în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

Partida se anunţă una deschisă oricărui rezultate. După mulţi ani, Dinamo practică un fotbal care le dă speranţe fanilor că perioada de criză s-a încheiat. Aşteptările sunt mari, dar Zeljko Kopic are parte de probleme de lot înaintea duelului.

Petru Neagu, Dennis Politic şi Hakim Abdallah s-au accidentat în meciul cu Poli Iaşi, de luni. Conform sport.ro, Abadallah va fi apt pentru derby, dar Neagu şi Politic au suferit accidentări care îi vor ţine departe de teren pentru o lună.

Cei doi vor efectua un RMN în cursul zilei de astăzi, dar premisele nu sunt deloc bune.

Petru Neagu a marcat golul lui Dinamo în meciul cu Sepsi, a fost introdus pe teren în disputa cu Gloria Buzău, iar la Iaşi s-a aflat pe teren din primul minut. De cealaltă parte, Dennis Politic a marcat deja trei goluri în actuala stagiune.