VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, pe teren propriu, scor 0-2, meciul din manşa secundă a sferturilor Conference League, disputat în compania formaţiei belgiene Club Brugge.

Spaniolul Ferran Jutgla, omul care a dat pasa decisivă în tur, la unicul gol al primei manşe, a marcat o dublă la Salonic, în minutele 33 şi 45, semnând calificare belgienilor în semifinale.

Răzvan Lucescu a încercat să forţeze în minutul 71, aruncându-l în luptă pe play-maker-ul Giannis Konstantelias, dar a fost prea târziu pentru a mai repara ceva, iar Club Brugge s-a impus cu 2-0 şi cu 3-0 la general, urmând să joace în semifinale cu AC Fiorentina.