Naţionala U18, eşec în meciul de verificare cu Portugalia Naţionala U18, eşec în meciul de verificare cu Portugalia
VIDEO | Cipru - România 0-2, în direct la Prima TV. Răzvan Marin dublează avantajul din penalty VIDEO | Cipru - România 0-2, în direct la Prima TV. Răzvan Marin dublează avantajul din penalty
VIDEO | Petrolul - Vitesse Arnhem 1-1. Centenar superb al ”lupilor galbeni” VIDEO | Petrolul - Vitesse Arnhem 1-1. Centenar superb al ”lupilor galbeni”
VIDEO | Echilibru şi dramă în Liga Naţiunilor! Croaţia a învins cu emoţii Scoţia. Bulgaria nu marchează cu Luxemburg VIDEO | Echilibru şi dramă în Liga Naţiunilor! Croaţia a învins cu emoţii Scoţia. Bulgaria nu marchează cu Luxemburg
VIDEO | Suntem peste tot acasă! Fanii români au umplut arena din Larnaca VIDEO | Suntem peste tot acasă! Fanii români au umplut arena din Larnaca
VIDEO | Krim Ljubliana - CSM Bucureşti 29-31. Portarul Moreschi a făcut minuni în poarta ”tigroaicelor” VIDEO | Krim Ljubliana - CSM Bucureşti 29-31. Portarul Moreschi a făcut minuni în poarta ”tigroaicelor”

”Ovidiu Burcă a început să strige la final, am primit şi un cot în cap”. Bogdan Chipirliu a ieşit a atac

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 18 apr 2023

CSA Steaua a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Dinamo, în etapa a patra din play-off-ul Ligii a II-a. ”Câinii” au jucat în inferioritate numerică din minutul 70.

Golurile au fost marcate de Chipirliu, în minutul 19, din penalty şi în minutul 29.

Chipirliu acuză că a fost lovit cu cotul în cap la finalul partidei.

”Îmi plac astfel de meciuri, aţi văzut ce atmosferă a fost astăzi. Publicul ne-a împins de la spate. Le dedicăm victoria.(n.r. eliminarea lui Patriche) Eu am trecut pe lângă el, iar el mi-a dat cu piciorul în gambă, asta am simţit.

Ovidiu Burcă a început să strige la final, am primit şi un cot în cap. Nu mi se pare normal.

Noi suntem pregătiţi şi am fost tot timpul, ne-am propus din prima etapă să terminăm pe un loc promovabil”