"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

OFICIAL | Transfer interesant bifat de Dinamo

Dinamo Publicat de Tudor Moisa pe 17 iul 2024

Dinamo a reuşit un transfer interesant. Maxime Sivis a evoluat ultima dată la Guingamp, în Ligue 2, iar acum va juca în Superligă.

În vârstă de 26 de ani, Sivis este un fundaş dreapta care a evoluat toată cariera în Franţa. Cotat la 900.000 de euro, Maxime Sivis s-a născut în Franţa dar a bifat o prezenţă pentru Congo la selecţionata U18.

Fundaşul dreapta a semnat un contract pe doi ani, iar noul angajament are şi opţiunea de prelungire.

”Bine ai venit în familia ‘câinilor roşii’, Maxime Sivis!

Clubul Dinamo 1948 Bucureşti este încântat să anunţe oficial transferul fundaşului dreapta Maxime Sivis. Născut în Franţa, în 1998, cu rădăcini congoleze, Maxime a evoluat ultima dată pentru francezii de la Guingamp, în Ligue 2, până la finalul sezonului trecut.

Maxime a învăţat deja cele mai importante cuvinte în limba română: Doar Dinamo Bucureşti! Maxime Sivis va îmbrăca tricoul alb-roşu până în anul 2026, cu opţiune de prelungire”, este comunicatul emis de Dinamo.