”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

OFICIAL | David de Gea a revenit! Portarul a semnat cu o formaţie din Serie A

Serie A Publicat de Tudor Moisa pe 9 aug 2024

David de Gea a rămas fără echipă după despărţirea de Manchester United. Portarul spaniol a luat decizia de a nu îşi găsi un angajament în sezonul precedent, dar acum a revenit în fotbal.

David de Gea a semnat şi a fost prezentat, astăzi, la Fiorentina. Anunţul a fost făcut de formaţia din Serie A pe reţelele de socializare.

De-a lungul carierei, David de Gea a fost legitimat la Atletico Madrid, iar mai apoi a ajuns la Manchester United, în 2011. Pe Old Trafford, portarul spaniol a petrecut 12 ani.

În naţionala Spaniei, de Gea a bifat 45 de prezenţe, ultima în 2020.