Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii
Cum arată programul etapei a 11-a din Superligă! Anunţul LPF

FOTO | Lando Norris a parcurs un tur al circuitul Silverstone într-un McLaren P1 LEGO Technic în mărime naturală FOTO | Lando Norris a parcurs un tur al circuitul Silverstone într-un McLaren P1 LEGO Technic în mărime naturală
Mesajul superb al lui Adi Vasile după ce Cristina Neagu şi-a anunţat retragerea: ”Este foarte aproape de sufletul meu!”

Încă un jucător OUT la FCSB pentru partida cu CFR Cluj?! „Nu ştie dacă poate juca” | EXCLUSIV VIDEO Încă un jucător OUT la FCSB pentru partida cu CFR Cluj?! „Nu ştie dacă poate juca” | EXCLUSIV VIDEO
Meci demonstrativ Novak Djokovic - Juan Martin Del Potro, în decembrie, la Buenos Aires

”O sa îmi pun mare bază în el”. Gigi Becali are un nou favorit. L-a remarcat cu LASK Linz

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 23 aug 2024

FCSB a remizat în deplasare, scor 1-1, cu echipa LASK Linz, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Au marcat Taoui ’34 pentru gazde şi Miculescu ‘45+2 pentru FCSB.

Florin Tănase (29 de ani) a fost remercatul lui Gigi Becali, deşi a jucat doar o repriză, fiind introdus în locul lui Daniel Popa, alt jucător sosit în această vară.

”Florin Tănase e fotbalist, chiar dacă nu are ritm de joc. În schimb, Lixandru s-a ascuns de minge.

Tănase a intrat şi a avut atingeri de balon, cât a avut unul care a jucat 90 de minute. 'Tase' când o să îşi revină o sa îmi pun mare bază în el”,
a explicat patronul lui FCSB.

Gigi Becali nu e încântat de turul cu LASK Linz. "Nu prea sunt mulţumit”

"Nu prea sunt mulţumit de prima repriză cu ce s-a întâmplat. Am avut şi noroc, că altfel putea să iasă. De ce să nu intri în teren să joci ca în a doua repriză? Am intrat.

Nu pot să-mi dau seama. Ei au mai contat? A fost mingea doar la noi în a doua repriză. Era 70-30 posesia, apoi s-a făcut 60-40 posesia, ei n-au mai contat în a doua repriză, cu pressing.

Singurii care mi-au plăcut dintre cei care au intrat au fost Baba şi Tănase. Tănase acolo unde a dat pasă putea urca să dea gol, dar nu a dat pasă că a dat afară, a dat în aut. Tănase va fi un jucător principal, care va ajuta foarte mult. Îl văd atacant sau numărul 10. E Olaru acolo şi cât e Olaru acolo Tănase va juca atacant”
, a spus patronul lui FCSB, la Prima Sport.