”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

”Nu ne poate bate”. Gigi Becali, plin de optimism după turul cu Sparta

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 6 aug 2024

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în deplasare, cu cehii de la Sparta Praga, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru FCSB a marcat Dawa, în minutul 61, iar pentru Sparta Praga a înscris Olatunji (78).

În minutul 90+3, Kairinen a marcat pentru Sparta Praga, dar golul a fost anulat din cauza unui fault în atac la Edjouma.

Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, a declarat că este foarte optimist cu privire la calificare.

”Speranţe mult mai mari decât înainte de meci. Am fost echipa mai valoroasă, mai multe ocazii clare de a marca.

Ei au dat un gol pe greşeală de portar. A avut şi Băluţă, a avut şi Şut, ocazii clare de a marca.

E o echipă care nu ne domină nici fizic, nici tehnic. Eu am spus părerea mea. Dacă terminam cu 1-0, eram aproape calificaţi, că nu ne poate bate pe noi acasă niciodată echipa asta”, a declarat Becali, pentru Digi Sport.