Minaur Baia Mare şi Potaissa Turda s-au calificat în turul 3 al European Cup Minaur Baia Mare şi Potaissa Turda s-au calificat în turul 3 al European Cup
”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga ”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga
Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi
VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB
VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty
Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino

„Nu l-aş fi băgat niciodată!” . A spus lucrurilor pe nume după dezastrul de pe Ibrox | EXCLUSIV

FCSB Publicat ieri, 10:38

FCSB a pierdut la scor duelul cu Rangers, scor 4-0,  scor 0-4, din etapa a 3-a a fazei principale Europa League.

După primele 2 etape în care FCSB a obţinut 2 victorii de răsunet, 4-0 cu RFS Riga şi 0-1 pe terenul celor de la PAOK, campioana României a suferit prima înfrângere din faza principală din Europa League.

Rangers s-a impus fără drept de apel în faţa trupei pregătite de „roş-albaştrilor”, iar în urma acestui insucces, FCSB a picat până pe locul 13 în clasament, cu şase puncte acumulate şi un golaveraj de 5-5.

Pentru partida de pe Ibrox, FCSB a aliniat o echipă mai mult improvizată pentru a se axa pe derby-ul cu Rapid ce va avea loc duminică, de la ora 21:00. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

Aflat în studio-ul Fotbal Show, Basarab Panduru a declarat că nu a înţeles una dintre schimbările făcute la pauza meciului de pe Ibrox de către Elias Charalambous, atunci când a decis să îl trimită în teren pe Octavian Popescu în locul lui Luis Phelippe.

Fostul mare internaţional consideră că tehnicianul campioanei ar fi putut să îl menajeze pe jucător pentru partida cu giuleştenii din weekend.

„Nu l-aş fi băgat niciodată pe George Popescu (n.r. Octavian Popescu). Nu l-aş fi băgat niciodată pentru că Pantea iese la pauză, o să joace Creţu. Jucătorul care o să fie titular la meciul cu Rapid o să fie Tavi Popescu.

Avea şanse, mici, să se accidenteze în meciul  ăsta, să se întâmple ceva. Ce făceai la meciul cu Rapid? O să ne spună că e Musi acolo, că joacă el fără nicio problemă. E clar că joacă Musi fără nicio problemă, dar dacă Tavi e apt, joacă el, şi atunci Musi nu există. Şi atunci de ce să îl bagi la meciul ăsta pe el? Ca să le dai 45 de minute? ” , a declarat Basarab Panduru, la Prima Sport.