”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Nu degeaba i se spune „Klopp de România”! Schimbările făcut de Gigi Becali au decis soarta dublei cu Maccabi: „Păi nu am vorbit cu MM la pauză? ” | EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 1 aug 2024

FCSB s-a calificat în al treilea tur preliminar Champions League. Campioana României a învins-o pe Maccabi Tel Aviv, scor 1-0, în retur, după ce partida de la Bucureşti s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Aflat într-o intervenţie telefonică la emisiunea Fotbal Show, Gigi Becali a dezvăluit că l-a sunat pe MM Stoica la pauză şi i-a spus să îi introducă pe Luis Phelippe şi William Baeten. Zis şi făcut! Cei doi au intrat pe teren în startul reprizei secunde, iar jocul FCSB-ului a arătat altfel.

Phelippe şi Baeten au fost principalii pioni ai unicului gol marcat de campioana en-titre, belgianul fiind cel care a reuşit să marcheze.

„Păi nu am vorbit cu MM la pauză? I-am zis că acum e cazul să intre Phelippe să dribleze şi Baeten pentru că ne-am gândit. Îl băgăm pe Popa şi îl trecem pe David Miculescu în dreapta în locul lui Ştefănescu, sau schimbăm post pe post.

Şi am zis mai bine să schimbăm post pe post pentru că David Miculescu, nu pot să spun că nu a jucat bine, a alergat mult, s-a bătut cu ei acolo. M-am gândit... Ştefănescu trebuia schimbat, nu puteai să îl laşi. Nici măcar la faza defensivă nu venea. A mai făcut şi nişte greşeli, a pierdut mingea, nu se poate asta!” , a declarat Gigi Becali, la Prima Sport.