Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal
Roxana Anghel a devenit cetăţean de onoare al oraşului Siret Roxana Anghel a devenit cetăţean de onoare al oraşului Siret
OFICIAL | Jurgen Klopp a semnat OFICIAL | Jurgen Klopp a semnat
Selecţionerul Ciprului, optimist înaintea meciului cu România Selecţionerul Ciprului, optimist înaintea meciului cu România
Stadionul echipei Atletico Madrid îşi schimbă din nou numele Stadionul echipei Atletico Madrid îşi schimbă din nou numele
Unde şi când se va disputa Supercupa Italiei Unde şi când se va disputa Supercupa Italiei

”Nu cred că meritam să pierdem”. Antrenorul lui CSKA 1948 Sofia nu a fost impresionat de jocul lui FCSB

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 26 iul 2023

FCSB a făcut un pas important pentru calificarea în turul al treilea prelimiar din Conference League. Vicecampioana României a dispus cu 1-0 în deplasare de CSKA 1948 Sofia, graţie golului marcat în minutul 28 de către vedeta echipei, Florinel Coman, şi a paradelor portarului Ştefan Târnovanu.

”Roş-albaştrii” au dominat copios în prima repriză, însă, la fel ca în meciurile din noul sezon al Superligii cu FC ”U” Craiova şi Dinamo Bucureşti, nu au putut să menţină acelaşi ritm şi în a doua parte a jocului.

Antrenorul bulgarilor, Atanas Ribarski s-a declarat dezamăgit de rezultat şi consideră că un moment de neatenţie a decis soarta partiei.

"Un rezultat negativ pentru noi, dar nu cred că meritam să pierdem. Din păcate, un moment de adormire la un aut ne-a făcut să nu ne regrupăm suficient de repede, iar de acolo a urmat un atac rapid din partea adversarilor, în timpul căruia noi am dormit.

Ratezi o ocazie şi la următoarea fază iei gol. Am avut destule şanse care se puteau materializa, dar din păcate nu s-a întâmplat. Un joc echilibrat, chiar dacă l-am pierdut",