”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Novak Djokovic va juca pentru titlul olimpic împotriva lui Carlos Alcaraz

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 2 aug 2024

Sârbul Novak Djokovic s-a calificat în finala turneului olimpic de tenis şi este la o victorie de prima sa medalie de aur la Jocurile Olimpice. La Paris, el l-a învins vineri în semifinale pe italianul Lorenzo Musetti, scor 6-4, 6-2.

Djokovic, care a câştigat 98 de turnee şi a petrecut mai mult de opt ani în fruntea clasamentului ATP, are garanţia că îşi va îmbunătăţi cea mai bună performanţă de până acum la Jocurile Olimpice, o medalie de bronz la simplu la Beijing 2008. Jucătorul în vârstă de 37 de ani îl va înfrunta pe spaniolul Carlos Alcaraz în finala pentru aur, duminică.

În ciuda îngrijorărilor legate de problemele la genunchiului drept după sfertul de finală de joi, Djokovici nu a dat semne evidente de dificultate în mişcări.