Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare” VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare”

NEWS ALERT | Alexandru Bologa este campion paralimpic la judo! Prima medalie pentru România la Paris

JO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 6 sep 2024

Alexandru Bologa a câştigat, vineri, medalia de aur la para-judo, -73 kg, categoria J1, la Jocurile Paralimpice de la Paris! Aceasta este prima medalie obţinută de România la Jocurile Paralimpice de la Paris!

Alexandru Bologa a trecut în finală de Yergali Shamev, din Kazakhstan, scor 10-0, printr-un Ippon senzaţional, realizat în 1:22 minute. Anterior, românul i-a învins pe Shokhrukh Mamedov (Uzbekistan) şi Harlley Damiao Pereira Arruda (Brazilia).

Medalia cucerită la această ediţie este a treia olimpică pentru Alexandru Bologa. La precedentele două ediţii, de la Rio şi Tokyo, sportivul român a câştigat bronzul.