Minaur Baia Mare şi Potaissa Turda s-au calificat în turul 3 al European Cup Minaur Baia Mare şi Potaissa Turda s-au calificat în turul 3 al European Cup
”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga ”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga
Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi
VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB
VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty
Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino

Napoli – Lecce 1-0. Liderul din Serie A şi-a consolidat poziţia

Serie A Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:27

Napoli a învins pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Lecce, în etapa a 9-a din Serie A.

Gazdele au avut un gol anulat în minutul 26, la Di Lorenzo, pentru o poziţie de ofsaid, apoi Lecce a trecut pe lângă gol în minutul 34, când Meret şi-a salvat echipa la ocazia lui Baschirotto.

Di Lorenzo a înscris însă unicul gol al meciului, în minutul 73, şi Napoli este pe primul loc în Serie A, cu 22 de puncte, în timp ce Lecce are 5 puncte şi ocupă poziţia a 19-a.