VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Mutu, antrenor la FCSB? ”Briliantul” i-a spus patronului ce ar trebui să facă pentru ca echipa să aibă rezultate: ”Îl linşezi!”

FCSB Publicat pe 17 aug 2024

Formaţia FCSB a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (3-0), de echipa cehă Sparta Praga, în manşa secundă a turului trei preliminar.

În tur, scorul a fost egal, 1-1. Marţi, pentru FCSB au marcat Olaru, în minutul 60, şi Edjouma, în minutul 85, în timp ce pentru Sparta Praga au înscris Birmancevic (13, 28) şi Haraslin (37).

După meci, Becali a fost supărat şi l-a criticat public pe Ştefănescu. Adrian Mutu consideră că fotbalistul are calităţi, însă are nevoie de o perioadă de acomodare.

”(N.r eşti de acord cu linşarea lui Ştefănescu?) Nu, nu sunt de acord. Eu cred că tuturor jucătorilor care vin din provincie la Bucureşti le trebuiesc acordat un timp pentru a se acomoda la o nouă realitate. Nu mă refer numai la realitatea oraşului, unde e mult mai haotic faţă de ce se întâmplă în provincie, dar şi presiunea cu care se confruntă când vin la o echipă de genul acesta.

Ar trebui acordată o perioadă de adaptare! bEu cred în Ştefănescu, îmi place de el, chiar dacă aseară nu l-a ajutat fizicul în multe momente. Are o tehnică bună, foarte bună şi poate face diferenţa. Dacă de fiecare dată când întră îi iei moralul şi îl linşezi, e foarte greu ca acest băiat sa ne arate ceea ce poate”, a declarat Adrian Mutu la Fanatik.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Danemarca, avându-l la centru pe Morten Krogh la centru.

FCSB va evolua în play-off-ul Ligii Europa, unde va întâlni echipa austriacă LASK Linz. Manşa tur urmează să se dispute la Linz, pe 22 august, în timp ce returul va fi programat la Bucureşti, pe 30 august.