Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

Monza s-a impus la Frosinone, scor 2-3, după ce a condus cu 0-3

Serie A Publicat de Tudor Moisa pe 6 ian 2024

Echipa italiană Monza a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-3, formaţia Frosinone, într-un meci al etapei a 19-a din Serie A. Oaspeţii au condus cu 0-3.

Monza a marcat prima la Frosinone, prin Dany Mota, în minutul 18. În finalul primei reprize, Valentin Carboni a ridicat avantajul oaspeţilor la 2-0, înscriind în minutul 45. Al treilea gol al Monzei a venit în minutul 55, fiind un autogol al lui Matias Soule. După numai un minut, Abdou Harroui a redus din diferenţă, iar în minutul 76 Soule a transformat un penalti şi Frosinone s-a apropiat la numai un gol de Monza. Între timp, arbitrul Maria Ferrieri Caputi i-a acordat un cartonaş roşu unui jucător de pe banca gazdelor, portarului Pierluigi Frattali.

Până la final echipa locală nu a mai putut însă să revină şi Monza s-a impus cu 3-2 şi a urcat pe locul 10 în clasament, cu 25 de puncte. Frosinone se află pe locul 14, cu 19 puncte.