”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Mihai Stoica a dat verdictul în cazul penalty-ului primit de FCSB cu Farul! "Eu am avut şi altă filmare" | VIDEO EXCLUSIV

Fotbal Romania Publicat de Tudor Moisa pe 10 aug 2024

FCSB a învins-o pe Farul, scor 3-2, vineri seară.

Golul victoriei a venit în prelungirile partidei dintr-un penalty dictat de Istvan Kovacs, după ce a fost chemat de cei din camera VAR să revadă fază. Decizia a fost considerată de mai mulţi oameni de fotbal drept controversată.

Prezent în studioul emisiunii Fotbal Show, Mihai Stoica a dat verdictul la faza respectivă. Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB este ferm convins de faptul că Istvan Kovacs a luat decizia corectă, după ce a revăzut reluările.

"Înţeleg când spui: «Domnule, nu văd, că nu ajută filmarea», dar să spui că nu e penalty ...

Ce se întâmplă, eu am avut şi altă filmare. Noi avem Spiideo, care se vede de sus. Îl calcă pe Şut pe picior. Ai călcat, ai luat penalty, că asta e stiuaţia când e în careu. Păi nu se vede, dar nu că nu e ... nu îl şterge deloc, îl calcă, pur şi simplu îl calcă. Gică Hagi nu a zis nimic, îţi dai seama ...

Îl calcă 100%, pe Spiideo se vede foarte bine cum se suprapun picioarele", a declarat Mihai Stoica la Prima Sport.