LIVE TEXT | Franţa - Belgia 0-0. Primă repriză echilibrată LIVE TEXT | Franţa - Belgia 0-0. Primă repriză echilibrată
Marius Briceag a revenit la FC Argeş Marius Briceag a revenit la FC Argeş
Starul Olandei a menţionat trei „tricolori” când a vorbit despre naţionala României: „I-am urmărit” Starul Olandei a menţionat trei „tricolori” când a vorbit despre naţionala României: „I-am urmărit”
”M-a impresionat grupul, care este foarte bun”. Marius Ştefănescu vrea multe trofee cu FCSB ”M-a impresionat grupul, care este foarte bun”. Marius Ştefănescu vrea multe trofee cu FCSB
„Spune mereu acelaşi lucru!”. Reacţie surprinzătoare la adresa discursului lui Edi Iordănescu | VIDEO EXCLUSIV „Spune mereu acelaşi lucru!”. Reacţie surprinzătoare la adresa discursului lui Edi Iordănescu | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Edi Iordănescu i-a studiat bine pe adversari. ”Olanda e mâine favorită” VIDEO | Edi Iordănescu i-a studiat bine pe adversari. ”Olanda e mâine favorită”

Mihai Rotaru aduce un jucător exotic la Universitatea Craiova

CS Universitatea Craiova Publicat de Tudor Moisa pe 19 iun 2024

Mihai Rotaru pregăteşte o mutare surprinzătoare. Finanţatorul Universităţii ar urma să aducă în Bănie un atacant cubanez.

Luis Paradela are 27 de ani şi este un jucător foarte important pentru naţionala statului Cuba. Cu 9 goluri marcat în 32 de meciuri, jucătorul ofensiv este la doar 2 reuşite distanţă de intrarea în topul celor mai buni 10 marcatori din istoria Cubei.

Până acum, Paradela a evoluat doar în America de Nord. FC Matanzas (Cuba), Universidad SC (Guatemala), Reno 1868 (Statele Unite ale Americii), Jocoro (El Salvador), Chalatenango (El Salvador), Santos de Guapiles (Costa Rica), Deportivo Sanprissa (Costa Rica) sunt echipele la care a evoluat, de-a lungul carierei, mijlocaşul ofensiv care poate evolua şi ca vârf sau în bandă.

Conform Fanatik, Paradela va fi doar împrumutat la Universitatea Craiova, de la Deportivo Sanprissa şi ar urma să ajungă duminică în România.

Luis Paradela este cotat la 400.000 de euro pe Transfermarkt.