“Vin cu ambiţia de a da totul pentru echipă”. Răzvan Sava, prezentat cu întârziere de Udinese “Vin cu ambiţia de a da totul pentru echipă”. Răzvan Sava, prezentat cu întârziere de Udinese
FCSB, şanse foarte mari să fie depunctată! FCSB, şanse foarte mari să fie depunctată!
VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare
Un fost atacant al echipei Arsenal, inculpat după confiscarea a 60 de kilograme de canabis Un fost atacant al echipei Arsenal, inculpat după confiscarea a 60 de kilograme de canabis
”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular ”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular
Sergej Jakirovic a fost demis Sergej Jakirovic a fost demis

”Merg până în pânzele albe”. Camelia Voinea a anunţat când s-ar putea da decizia cu privire la medalia de bronz de la sol

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 7 aug 2024

Camelia Voinea, mama şi antrenoarea gimnastei Sabrina Voinea, a declarat, miercuri, la revenirea în ţară de la JO, că speră ca decizia în cazul finalei olimpice la sol să se dea joi. Ea a precizat că va merge “până în pânzele albe”, până când se va face dreptate.

“Acum suntem puţin mai bine, şocate am fost alaltăieri. Sper finalul să fie măcar fericit, pentru că nu ne vom lăsa. Eu una personal nu mă las. Ştiu ce dificultate a avut Sabrina la sol, cât de corect a executat şi partea artistică şi partea acrobatică. Faptul că au încercat să ne păcălească cu acea zecime .. Merg până în pânzele albe, până se va face dreptate.

Eu nu cer medalia nimănui. Pot fi la egalitate dar Sabrina este clar că are bronzul urcând cu această zecime. Sper să dea rezultatul mâine. Acum, când coboram scările avionului a venit un mail că ar mai trebui completat ceva. Oricum, până la finalizarea JO va trebui să avem un rezultat final. Au mai cerut ceva, dar nu am apucat să citesc mailul. Mulumesc din suflet că aţi fost lângă noi. Au vrut să credem că România este mică. Dar noi suntem puternici. Nu ne vom lăsa”
, a spus Camelia Voinea.

România a încheiat, luni, participarea în competiţiile de gimnastică artistică de la Jocurile Olimpice fără medalie. În finala de la sol, Sabrina Maneca Voinea s-a clasat pe locul 5, iar Ana Maria Bărbosu pe poziţia a 4-a, cu aceeaşi notă - 13.700. Pentru nici un minut, Bărbosu a fost medaliată cu bronz, dar o contestaţie la nota lui Jordan Chiles (SUA) i-a adus acesteia locul 3.