Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

Meciul Granada-Athletic Bilbao, suspendat după decesul unui suporter, se va relua luni seară

La Liga Publicat de Tudor Moisa pe 11 dec 2023

Meciul Granada-Athletic Bilbao, suspendat, duminică, după doar 18 minute de joc efectiv şi aproape o oră de întrerupere, ca urmare a morţii unui suporter, se va relua luni, de la ora 22.00.

Stopul cardio-respirator suferit de un fan aflat în tribune a făcut ca meciul să fie iniţial întrerupt pentru ca personalul medical să intervină. Suporterul nu a putut fi resuscitat, iar după ce au aflat de decesul acestuia, cele două cluburi au convenit suspendarea meciului. Granada a informat publicul la staţia de amplificare despre motivul suspendării meciului, iar toţi cei prezenţi au reacţionat cu aplauze în semn de respect pentru memoria fanului decedat.

La Liga a anunţat că meciul se va relua din minutul 18, când Athletic conducea cu 1-0 prin reuşita lui Inaki Williams, la ora 22:00.

Fanii care au avut bilete pentru duminică vor putea asista la meci.

Gazdele au transmis condoleanţe "familiei şi prietenilor suporterului, precum şi întregii familii Granada".

Unai Simon, portarul lui Athletic, a fost aplaudat de suporterii din Granada pentru că a ajutat la informarea oficialilor despre incidentul din tribune. Jucătorii ambelor formaţii au părăsit terenul la 20 de minute după ce meciul a fost oprit iniţial.