VIDEO | ”Băieţii au făcut ce le-am cerut”. Elias Charalambous, mulţumit în general de meciul cu Rapid VIDEO | ”Băieţii au făcut ce le-am cerut”. Elias Charalambous, mulţumit în general de meciul cu Rapid
Carlos Sainz a câştigat Marele Premiu al Mexicului. Un nou parcurs slab pentru Red Bull Carlos Sainz a câştigat Marele Premiu al Mexicului. Un nou parcurs slab pentru Red Bull
AS Roma, umilită în deplasarea de la Fiorentina AS Roma, umilită în deplasarea de la Fiorentina
Basarab Panduru a pus „tunurile” pe un jucător de la FCSB: „Trebuie să îl tolerăm aşa întruna? Joacă fotbal!” | EXCLUSIV Basarab Panduru a pus „tunurile” pe un jucător de la FCSB: „Trebuie să îl tolerăm aşa întruna? Joacă fotbal!” | EXCLUSIV
Luis Phelipe, aproape de plecarea de la FCSB. E dorit de alt club din Superliga Luis Phelipe, aproape de plecarea de la FCSB. E dorit de alt club din Superliga
VIDEO | Marius Şumudică a explicat momentul tensionat cu Elias Charalambous. ”Am fost coleg cu el” VIDEO | Marius Şumudică a explicat momentul tensionat cu Elias Charalambous. ”Am fost coleg cu el”

Meci cu deznodământ dramatic pentru echipa lui Răzvan Lucescu în Grecia

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu ieri, 23:21

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de românul Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, cu OFI Heraklion, în etapa a 9-a din campionatul Greciei.

PAOK a început bine meciul de acasă cu OFI, deschizând scorul în minutul 35, prin Despodov. În startul reprizei secunde, gazdele au fost aproape de 2-0, dar golul lui Tissoudali a fost anulat de VAR. Oaspeţii au egalat în minutul 77, prin Fountas, iar în minutul 79 Salcedo a marcat golul victoriei pentru OFI.

În clasament, PAOK a pierdut fotoliul de lider, cedându-l lui Aris Salonic, care a făcut 1-1 la Atena, cu Panathinaikos.

Elevii lui Lucescu au 17 puncte, în timp ce OFI a ajuns la 14 puncte, pe locul 6.