VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Martin Fuksa a doborât recordul olimpic stabilit de Chirilă în serii

JO 2024 Publicat de Daian Cutu pe 9 aug 2024

Cehul Martin Fuksa a doborât, vineri, recordul olimpic al probei de canoe simplu 1.000 m stabilit de Cătălin Chirilă în serii.

În serii, miercuri, Chirilă a reuşit timpul 3:44.75.

Vineri, Cătălin Chirilă nu a reuşit să se califice în finala pentru medalii, ocupând locul cinci în prima semifinală, astfel că va concura în finala pentru locurile 9-16, de la ora 14.40.

În semifinala a doua, cehul Fuksa a ocupat primul loc, cu timpul 3:44.69, astfel că a doborât recordul lui Chirilă.

Finala pentru medalii este programată la ora 14.50.