Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Dan Petrescu a ieşit la atac după victoria cu Poli Iaşi: ”CFR are zero penalty-uri primite până acum!”

Everton – Newcastle 0-0. Remiza nimănui în Premier League Everton – Newcastle 0-0. Remiza nimănui în Premier League
VIDEO | Real Valladolid – Rayo Vallecano 1-2. Andrei Raţiu a contribuit la un gol al învingătorilor VIDEO | Real Valladolid – Rayo Vallecano 1-2. Andrei Raţiu a contribuit la un gol al învingătorilor
MM Stoica a numit reuşita anului în fotbalul românesc: „Ăsta e gol care candidează la premiul Puskas!” | EXCLUSIV MM Stoica a numit reuşita anului în fotbalul românesc: „Ăsta e gol care candidează la premiul Puskas!” | EXCLUSIV
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1. Baiaram egalează VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1. Baiaram egalează

Marius Şumudică a pierdut cu Beşiktaş în campionatul Turciei

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 30 oct 2023

Gaziantep a fost învinsă în deplasare, scor 0-2, de către Beşiktaş Istanbul, într-un meci din etapa a 10-a din Super Lig.

După o primă repriză fără gol, în care oaspeţii au rezistat, Beşiktaş a deschis scorul în minutul 63, prin Salih Ucan, iar Cenk Tosun l-a majorat în minutul 75. Pe final de meci, ambele formaţii au avut câte un jucător eliminat şi Beşiktaş s-a impus cu 2-0.

La Gaziantep, echipa antrenată de Marius Şumudică, au fost titulari portarul Florin Niţă, fundaşul Junior Morais, mijlocaşul Alexandru Maxim şi atacantul Denis Drăguş, acesta fiind înlocuit în minutul 82.

Beşiktasş e pe locul 4, cu 19 puncte, iar Gaziantep e pe 16, cu 9 puncte.