”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Marele regret al lui Gigi Becali după eliminarea din Champions League: „Sunt supărat pe mine că am cedat!” | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 14 aug 2024

FCSB a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (3-0), de echipa cehă Sparta Praga, în manşa secundă a turului trei preliminar.

Marţi, pentru FCSB au marcat Olaru, în minutul 60, şi Edjouma, în minutul 85, în timp ce pentru Sparta Praga au înscris Birmancevic (13, 28) şi Haraslin (37). În tur, scorul a fost egal, 1-1.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Danemarca, avându-l la centru pe Morten Krogh la centru.

În maşa tur, campioana României a început cu Daniel Popa vârf, extremă stânga Miculescu şi Băluţă în dreapta. În partida din Ghencea, în primul 11, Popa a fost înlocuit de Miculescu, Băluţă a trecut în stânga, iar în dreapta a început Ştefănescu.

Cu aceste modificări, atacul „roş-albaştrilor” nu a dat randament, iar Gigi Becali regretă că a acceptat propunerea staff-ului de a începe meciul cu formula aceasta.

„Dacă noi aşa am dominat acolo, de ce să nu jucăm aşa. Popa a câştigat toate duelurile. Domne nu avem schimbări dacă jucăm cu amândoi.

Facem cum ziceţi voi atunci. Sunt supărat pe mine pentru că nimeni nu m-a obligat.

Atâta timp cât am cedat şi am făcut ce au spus ei sunt supărat pe mine. Ei au spus o părere. Dacă eu am acceptat-o, sunt supărat pe mine. Altădată nu mai accept.” , a declarata Gigi Becali, la emisiunea Fotbal Show pe Prima Sport.