”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu ”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu
"Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt "Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt
EXCLUSIV | Gianluca Zambrotta a prefaţat duelul dintre Real Madrid şi Barcelona EXCLUSIV | Gianluca Zambrotta a prefaţat duelul dintre Real Madrid şi Barcelona
România a terminat pe 6 la Campionatul Mondial ISKA din Austria România a terminat pe 6 la Campionatul Mondial ISKA din Austria
VIDEO | Everton - Fulham 1-1. Gazdele au salvat punctul în minutul 90+4 VIDEO | Everton - Fulham 1-1. Gazdele au salvat punctul în minutul 90+4
VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Galacticii” domină VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Galacticii” domină

Lider surpriză în Bundesliga după opt etape

Bundesliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 19:11

RB Leipzig a trecut pe primul loc al clasamentului în Bundesliga, după ce a învins sâmbătă, pe teren propriu, echipa SC Freiburg, scor 3-1.

Oaspeţii s-au văzut în avantaj pe tabelă încă din minutul 15, când Ritsu Doan a deschis scorul din centrarea lui Vincenzo Grifo. Leipzig a revenit însă după pauză. Willi Orban a egalat în minutul 47, pentru ca după alte 11 minute Lutsharel Geertruida să aducă gazdele în avantaj.

Lois Openda a stabilit rezultatul final, 3-1 pentru RB Leipzig, care este lider în Bundesliga, cel puţin până la meciul de duminică al lui Bayern.